Adana bu yaz da bildiğimiz gibi! Termometreler son noktaya dayandı: Sıcaklık 47 dereceyi buldu – 2023

admin

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Adana’da hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Araç termometreleri 47 dereceyi gösterdi. Kent genelinde park ve bahçeler adeta boş kalırken, dışarı çıkmak zorunda kalan bazı vatandaşlar ise sıcak hava dalgası ve nemin etkisinden kurtulmak için merkez Seyhan ilçesinde bulunan Atatürk Parkı’na gitti. Sıcaktan bunalan bir gen ise tişörtünü çıkartarak gezdi. Öte yandan, bazı gençler ise sulama kanallarında yüzerek serinlemeye çalıştı.

Parkta ağaç gölgesinde serinleyen Vedat Altın, “Böyle giderse 50 dereceyi geçecek havalar. Evden çıktım biraz hava alayım dedim ama burası da çok sıcak. Sıcaktan durulmuyor” dedi.

“SICAK NEDENİYLE ADANALILAR BU KADAR SİNİRLİ”

Gençlerden Can Çerçi ise “Bu sıcaklıklarla biz ne yapacağız. Yazın kimse yok. Kanalda yüzen adamlar haklı. Hava sıcak olduğu için ne yapsınlar kanalda serinliyor insanlar. İnsanlar, Adana’da bu sıcaktan dolayı çok sinirli. Araba ateş gibi. İnsanlar yanıyor içeride sonra trafikte kavga ediyorlar” ifadelerini kullandı.

AW921881_04

Yaşar Özcan Aytaş ise havanın çok sıcak olduğunu akşamları dahi sulama kanalına girerek yüzdüğünü belirtti.

Öte yandan, bazı gençler ise sulama kanallarında yüzerek serinlemeye çalıştı.

AW921881_02

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Fetullah Gülen'in yeğeni yakalandı! Fetullah Gülen’in yeğeni yakalandı!
Tatilciler akın etti! Kilometrelerce araç kuyruğu oluştuTatilciler akın etti! Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu
Eşi İrem Evren'i katledip 'Katil kaynanam' demişti! Mahkemede onu görünce sinir krizi geçirdiEşi İrem Evren’i katledip ‘Katil kaynanam’ demişti! Mahkemede onu görünce sinir krizi geçirdi

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın