Bakan Şimşek’ten Merkez Bankası Başkanı Erkan için ilk sözler: Bilgisine güveniyorum – 2023

admin

Ekonomi için kritik koltuklar sahiplerini buldu. Çoğunluğun değişti Kabine’de ismi uzun süre tartışılan Mehmet Şimşek yeni Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Şimşek’in göreve başlamasının ardından tüm gözler Merkez Bankası Başkanı’nın kim olacağına çevrilmişti. Kulislerde ismi sıkça geçen Hafize Gaye Erkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yetkiyle Merkez Bankası’nın ilk kadın başkanı oldu.

BAKAN ŞİMŞEK: GÜVENİYORUM

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevi devralan için Erkan için sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Şimşek paylaşımına, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan sn Hafize Gaye Erkan’ı kutluyorum. Bilgisine ve tecrübesine güveniyorum. Sn Erkan bugün devir teslim töreni ile görevine resmen başladı. Kendisine başarılar diliyorum. Ülkemize hizmet yolunda Allah yardımcısı olsun.” notunu düştü.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan sn Hafize Gaye Erkan’ı kutluyorum. Bilgisine ve tecrübesine güveniyorum.

Sn Erkan bugün devir teslim töreni ile görevine resmen başladı. Kendisine başarılar diliyorum. Ülkemize hizmet yolunda Allah yardımcısı olsun.

— Mehmet Simsek (@memetsimsek) June 9, 2023

“OLAĞANÜSTÜ BİR SEÇİM”

Ardından bir de İngilizce paylaşım yapan Şimşek, “Merkez bankasının yeni başkanı olarak Sayın Hafize Gaye Erkan ile çalışmayı ve onu desteklemeyi dört gözle bekliyorum. O olağanüstü bir seçim. Güçlü akademik referansları ve uluslararası finans piyasalarındaki engin deneyimi, Türkiye’ye zorlu ekonomik zamanlarda rehberlik etmek için iyi bir konumda olduğu anlamına gelir.” ifadelerine yer verdi.

I look forward to working with and supporting Mrs Hafize Gaye Erkan as the new governor of the central bank.

She is an outstanding choice. Her strong academic credentials and extensive experience in international financial markets mean that she is well positioned to guide…

— Mehmet Simsek (@memetsimsek) June 9, 2023

ERKAN GÖREVE BAŞLADI

Hafize Gaye Erkan, son 2 yılda Merkez Bankası’na yaptığı hizmetlerden dolayı Şahap Kavcıoğlu’na teşekkür ederek, “Zorlu bir süreci ekibinizle yürüttünüz. Güzel emekleriniz için teşekkür ediyoruz. Hem ülkemiz adına hem de Merkez Bankası’nın çalışanları adına bu desteğinizi, emeğinizi ve hizmetlerinizi her zaman minnetle hatırlayacağımı bilmenizi isterim. Cumhurbaşkanımıza da bu görevi şahsıma, ülke ve vatanımız adına beni layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Minnettarım, onur duydum” ifadelerini kullanmıştı.

AA-20230609-31384490-31384486-TCMB_BASKANI_ERKAN_GOREVI_KAVCIOGLUNDAN_DEVRALDI

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Balat'ta yangın! Tarihi okul için seferber oldularBalat’ta yangın! Tarihi okul için seferber oldular
Teslim olan teröristlerin görüntüleri ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları...Teslim olan teröristlerin görüntüleri ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları…
Belediye başkanı ve eş başkan gözaltına alındıBelediye başkanı ve eş başkan gözaltına alındı

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın