Celal Şengör’ün ‘Hakan Fidan’ sözleri canlı yayına damga vurdu! “Bunlar doğru” diyerek o sözleri destekledi – 2023

admin

Söylediği sözler, yaptığı çıkışlar ve uluslararası tanınırlığıyla Türkiye’de sürekli adından söz ettiren Prof. Dr. Celal Şengör, Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“KARLI ÇIKARDIK”

10 Kasım Özel programına katılan Şengör, Atatürk’ün başarılarını tek tek sıralarken, “Çok değil sadece İkinci Dünya Savaşı’nı Atatürk’le atlatabilseydik çok karlı çıkardık.” dedi.

a22

“BAKAN FİDAN ŞAHANE BİR ADAM”

Programın ilerleyen dakikalarından güncel konularla ilgili de konuşan Şengör, Dışişleri Bakanı Fidan’ı beğendiğini anlattı. Bakan Fidan’ı ‘genel kültürü geniş’ olarak tanımlayan Şengör’ün İsrail’le ilgili söylediği sözler ise dikkat çekti.

a33

Şengör’ün canlı yayında Işık’la geçen diyaloğu ise şu şekildeydi;

Candaş Tolga Işık: Hakan Fidan’ı beğeniyor musunuz?

Celâl Şengör: Şahane bir adam. Ben tanıdım Hakan Fidan’ı. Fevkalade genel kültürü geniş. Benim çok hoşuma gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın yerinde ben olsam Hakan Fidan’dan gelmeyen hiçbir şeyi söylemem dış işleriyle ilgili. Bildiğin konular değil…

Candaş Tolga Işık:Hakan Bey geçen gün İsraille ilgili çok acayip bir açıklama yaptı. Gördünüz mü onu? Baya da ses getirdi. “İsrail’in bu yaptığının adı düpedüz hırsızlıktır, önce bunun adını koyalım.” dedi.

Celal Şengör: Evet. Çünkü bunlar doğru. Din kardeşlerimiz alkışlasın hikayesi değil bu. Uluslararası politikada bu yapılanın adı hırsızlık. Herifin vatanını gidiyosun işgal ediyorsun. Hamas’ı öldüreceğim diye bütün Filistin’i yok etmeye kalkıyorsun. Bu yapılamaz.

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
DSÖ Direktörü: Gazze'de hiç kimse güvende değilDSÖ Direktörü: Gazze’de hiç kimse güvende değil
3.6 milyar TL'lik kara para! 25 kişi tutuklandı3.6 milyar TL’lik kara para! 25 kişi tutuklandı
Yer: Bağdat Caddesi! Yeni açılacak mağazanın hediyesini duyan akın etti Yer: Bağdat Caddesi! Yeni açılacak mağazanın hediyesini duyan akın etti

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın