Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir’de resmi törenle karşılandı – 2023

admin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun tarafından Cezayir Huari Bumedyen Havalimanı’nda karşılanmasının ardından Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti. Ziyaretin ardından Cezayir Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gelen Erdoğan, buradaki resmi karşılama töreninin ardından Tebbun ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

İŞ BİRLİĞİYLE İLGİLİ ADIMLAR ELE ALINACAK

Ziyaret kapsamında Türkiye-Cezayir Yüksek Düzeyli İş Birliği Konseyi’nin İkinci Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun başkanlıklarında yapılacak. İlgili Bakanların da katılımıyla düzenlenecek toplantıda, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Konsey Toplantısı dolayısıyla Türkiye-Cezayir ilişkilerine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinleri de imzalanacak.

AW081438_05

Görüşmelerde, ikili münasebetlerin yanı sıra Gazze ve işgal edilen Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulacak.

AW081438_04

(İHA)

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Devlet hastanesinde skandal! Kayıt dışı estetik ameliyat yapıyorlarmışDevlet hastanesinde skandal! Kayıt dışı estetik ameliyat yapıyorlarmış
Benzin istasyonunda korkutan anlar! Ölümden kıl payı kurtulduBenzin istasyonunda korkutan anlar! Ölümden kıl payı kurtuldu
İbn-i Sina'nın bin yıllık şifa kaynağı!İbn-i Sina’nın bin yıllık şifa kaynağı!

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın