Denetime giren taksiye üst üste iki ceza! Polise yaptığı hareket… – 2023

admin

Üsküdar’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri, öncelik hakkı bulunan yayalara yol vermeyen sürücülere yönelik drone ile denetim yaptı. Uygulama sırasında mevzuata aykırı olarak araç kullanan ve yayalara öncelik vermediği tespit edilen araç sürücülerine ceza kesildi.

POLİSİN YANINDAN PATİNAJLA KALKTI

Denetime takılan bir taksi şoförü ise polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Ceza yazılan taksi şoförü polis ekiplerine sinirlenerek aracına bindi ve emniyet kemeri takmadan patinaj çekerek denetim alanından ayrıldı. Motosikletli ekipler tarafından yakalanan taksiciye uyarılardan sonra toplamda 2 bin 353 lira cezai işlem uygulandı.

710ab587b977ddc775797ffc139a974e

CEZA YAĞDI

Denetimde, 10 sürücüye yaya geçidinde yayaya öncelik vermemekten bin 917 lira, bir sürücüye kemer takmamaktan 436 lira, direksiyon başında cep telefonu kullanan bir sürücüye 951 lira olmak üzere toplam 12 sürücüye 20 bin 500 lira ceza uygulandı.

61212d3f0b4c8158e2b00cb495b8ce42

“POLİS ARKADAŞLARI GÖRMEDİM”

Denetimde ceza kesilen taksi şoförü, “Kemerimi ehliyetimi alırken çıkarttım. Ben polis arkadaşları görmedim. Ben 2 bin lirayı 4 günde kazanıyorum. Moralim bozuldu. Yaptığımız iş zaten stresli, Kemerim takılıydı. Bu haber yayınlanacak mı? Hangi kanalda çıkacak. Söyleyin de izleyeyim bari. Akşam haberleri mi? Yazlıklar olsun 1 haftalık kazancım 2 tane cezaya gitti” dedi. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Şanlıurfa'da trafik kazası: 2 polis yaralandı!Şanlıurfa’da trafik kazası: 2 polis yaralandı!
Türk öğrencilerden ses getirecek proje! Gizlilik anlaşması gereği detayları açıklanmıyorTürk öğrencilerden ses getirecek proje! Gizlilik anlaşması gereği detayları açıklanmıyor
SGK'den yapılandırma ödeme süresi açıklamasıSGK’den yapılandırma ödeme süresi açıklaması

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın