Doktor, farklı partiye oy veren hemşireyi tehdit etti! Sağlık müdürlüğü devreye girdi – 2023

admin

Şanlıurfa’da farklı partiye oy verdiği gerekçesiyle sağlık çalışanını tehdit edip hakarette bulunduğu ileri sürülen aile hekimi ile sağlık çalışanı eşi açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, Eyyübiye ilçesindeki bir aile sağlığı merkezinde görev yapan hemşire T.B. ile aynı merkezde görevli aile hekimi İ.Ö. ve sağlık çalışanı eşi A.Ö. arasında siyasi görüş nedeniyle tartışma yaşandı.

“SENİ ÇALIŞTIRMAYIZ”

Tartışma sırasında, hemşire T.B’ye, “Bu sağlık ocağında seni çalıştırmayız, git bu sağlık ocağından.” dediği ve hakaret içeren ifadeler kullandığı iddia edilen doktor İ.Ö, çevredekilerin araya girmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı.

Hemşire T.B’nin şikayeti üzerine İl Sağlık Müdürlüğünce konuyla ilgili başlatılan soruşturma sonucu aile hekimi İ.Ö. ile eşi A.Ö. açığa alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğindeki “İdeolojik veya siyasi amaçlarla kurumların huzur, sükun ve çalışma düzenini bozmak, boykot, işgal, kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleme, iş yavaşlatma ve grev gibi eylemlere katılmak veya bu amaçlarla toplu olarak göreve gelmemek, bunları tahrik ve teşvik etmek veya yardımda bulunmak” hükmü uyarınca, doktor ve eşinin sözleşmelerinin 2 ay süreyle askıya alındığı, ayrıca bu kişiler hakkında adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Halat koptu, 80 metre yükseklikte mahsur kaldılar!
 CHP'den İmamoğlu'na 'değişim' yanıtı CHP’den İmamoğlu’na ‘değişim’ yanıtı
Altılı masa liderlerine çok konuşulacak sözler! 'Kılıçdaroğlu ile birebir görüştüm' Altılı masa liderlerine çok konuşulacak sözler! ‘Kılıçdaroğlu ile birebir görüştüm’

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın