Dünya bu haberi konuşuyor! Cumhurbaşkanı, kızını yardımcısı olarak atadı – 2023

admin

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, 38 yaşındaki kızı Saida Mirziyoyeva’yı cumhurbaşkanı yardımcılığına atadı.

KARARNAMEYLE DUYURDU

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, cumhurbaşkanlığı idaresinde yeni atamalar yapıldığı belirtildi. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in imzaladığı kararnameyle kızı Saida Mirziyoyeva’nın cumhurbaşkanı yardımcılığına atandığı ifade edildi.

b4c6b6d2-9ba1-42c6-b19f-4517fd2fe567

SAİDA MİRZİYOYEVA KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’in büyük kızı olan Saida Mirziyoyeva, 1984’te Özbekistan’ın Kokand kentinde doğdu. Özbekistan Dünya Ekonomisi ve Diplomasi Üniversitesi, Taşkent Devlet Hukuk Üniversitesi ve Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde farklı dönemlerde eğitim aldı. 2019’da Özbekistan Cumhurbaşkanlığı İdaresine bağlı Enformasyon ve Kitle İletişim Ajansı Müdür Yardımcısı olan Saida Mirziyoyeva, 2022’de Ulusal Kitle İletişim Araçlarını Destekleme ve Geliştirme Kamu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcılığına atandı. Saida Mirziyoyeva, 2022’den bu yana Cumhurbaşkanlığı İdaresi İletişim ve Bilgi Politikası Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul Maltepe'de orman yangını!İstanbul Maltepe’de orman yangını!
Ceza yazılan taksici hem polisle hem basınla tartıştı: Ben artist miyim?Ceza yazılan taksici hem polisle hem basınla tartıştı: Ben artist miyim?
İstanbul'da dilenci operasyonu! Devlet koruması süreci başlatıldıİstanbul’da dilenci operasyonu! Devlet koruması süreci başlatıldı

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın