Hizbullah konuşulurken onlar harekete geçti: Bu yıl tüm dünyanın gündemindeydi! Wagner İsrail-Hamas savaşına dahil mi oluyor? – 2023

admin

İsrail ordusu, abluka altına aldığı Gazze Şeridi’ni 28 gündür bombalamaya devam ediyor. Bu sırada Lübnan ve Suriye ile de karşılıklı top atışları gerçekleştiği haberleri geldi. Son olarak savaşın büyüyüp sıçraması yönündeki endişeleri pekiştiren bir istihbarat iddiası ABD’den geldi.

WAGNER’DEN HİZBULLAH HAMLESİ

ABD merkezli Wall Street Journal’a konuşan ABD’li yetkililerin istihbarata dayandırdığı bilgiye göre, Rus paramiliter örgütü Wagner, Hizbullah’a bir hava savunma sistemi sağlamayı planlıyor.

“İSRAİL’İN FÜZELERİ VE SAVAŞ UÇAKLARI VURULABİLECEK”

Wagner’in Hizbullah ile iletişim halinde olduğu belirtilen haberde; Hizbullah’a Pantsir-S1 hava savunma sistemi verilmesi durumunda İsrail’in F-16 ve F-35 savaş uçaklarının yanı sıra balistik ve hipersonik füzelerinin de vurulabileceği kaydedildi.

thumbs_b_c_749495ac76fdab0f59f4f9792bcab691

SUİKAST İDDİASI ÇOK KONUŞULMUŞTU

Wagner’in bir önceki lideri Yevgeni Prigojin 23 Ağustos’ta gerçekleşen uçak kazasında yaşamını yitirmiş, Prigojin’e kısa süre önce Moskova’ya karşı ayaklanma başlattığı nedeniyle suikast düzenlendiği iddiaları gündeme gelmişti.

Günün önemli manşetleri

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Gazze mesajı! "Sesimizi yükselterek insanlık cephesine katkı vermeye çalışıyoruz"TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Gazze mesajı! “Sesimizi yükselterek insanlık cephesine katkı vermeye çalışıyoruz”
Hafriyat çalışması sırasında bulundu! Yaklaşık 1800 yıllık...Hafriyat çalışması sırasında bulundu! Yaklaşık 1800 yıllık…
Kan donduran vahşet! Üzerine kapıyı kilitleyip evi ateşe verdiKan donduran vahşet! Üzerine kapıyı kilitleyip evi ateşe verdi

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın