İtalya’da mafya örgütü Ndrangheta’ya baskın! Dünyanın en büyük suç ağlarından biri kabul ediliyor – 2023

admin

İtalyan mafya örgütü Ndrangheta’ya yönelik baskınlar devam ediyor. İtalyan polisi tarafından yapılan açıklamada, ülkenin Calabria bölgesinden politikacılar da dahil olmak üzere zanlıların mafya birliği, cinayet, gasp, dolandırıcılık, kamu sözleşmelerine hile karıştırma, rüşvet ve oy satın alma gibi suçlamalarla karşı karşıya oldukları ifade edildi.

MAFYANIN GENİŞ SUÇ AĞI!

Açıklamada, baskın sonucunda 22 kişinin cezaevine gönderildiği, 12 kişinin ev hapsine alındığı, 4 kişinin görevden alındığı ve 3 kişiye seyahat yasağı getirildiği ifade edilerek, eski bir Calabria Valisi de dahil olmak üzere toplam 123 kişinin soruşturma altında olduğu aktarıldı. Açıklamada ayrıca, Almanya’nın Stuttgart kentinden savcılar ve Alman federal polisi ile soruşturma kapsamında işbirliği yapıldığı ifade edildi.

Ndrangheta mafya ağının İtalya’nın güneyinden kuzeyine emlak, gıda, meyve, sebze ve canlı hayvan ticareti, güvenlik hizmetleri ve kumar gibi yasadışı ticaret yaptığı biliniyor.

BÜYÜK DARBE VURULMUŞTU

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) tarafından geçtiğimiz mayıs ayında Belçika, Almanya, İtalya, Fransa, Portekiz, Slovenya, İspanya, Romanya, Brezilya ve Panama’daki kolluk kuvvetleri ile ortak yürütülen operasyon kapsamında Ndrangheta üyesi 132 kişinin gözaltına alınmıştı.
Kökleri İtalya’nın güneyindeki Calabria bölgesine dayanan Ndrangheta, dünyanın en büyük suç ağlarından biri olarak kabul ediliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Barselona metrosunda bomba alarmı! İstasyonları boşalttılarBarselona metrosunda bomba alarmı! İstasyonları boşalttılar
Sosyal medyadan sert sözler! Sosyal medyadan sert sözler! “Bana utanmazlığın resmini yapabilir misin Abidin?”
Canlı yayında skandal sözler! Yanardağ gözaltına alındıCanlı yayında skandal sözler! Yanardağ gözaltına alındı

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın