İzleyen çocukların psikolojisini olumsuz etkiledi, bakanlık harekete geçti! ‘Korku ve Kederin Kaçtığı Gün’ adlı kukla oyunu için hukuki süreç başladı – 2023

admin

Depremle ilgili mesajlar verilen “Korku ve Kederin Kaçtığı Gün” oyunu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamasına göre gerekli izinler alınmadan sergilendi. Bunun üzerine olay hakkında gerekli incelemeler derhal başlatıldı. Oyunun yayımlandığı sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili de hukuki süreç yürütülmeye devam ediyor.

OYUN SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 29 Haziran’da, Hatay’da çocuk etkinliği adı altında yapılan “Korku ve Kederin Kaçtığı Gün” adlı kukla oyununa ilişkin bir sosyal medya hesabından paylaşımda bulunulduğu belirtildi.

PSİKOLOJİYİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Bakanlığın, paylaşımla haberdar olduğu olay hakkında gerekli incelemelerin derhal başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Oyunun gösterimine ilişkin gerekli izinlerin alınmamış olması nedeniyle Hatay Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar yapılmakta olup Bakanlığımızca süreç yakından takip edilmektedir. Oyunu izleyen çocuklarımızın ve ailelerinin psikolojik durumunu değerlendirmek ve olumsuz etkilerin giderilmesi için aynı gün Samandağ Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli psikologlarımız tarafından mesleki çalışmalara başlanmıştır.

Bakanlığımız tarafından ‘Korku ve Kederin Kaçtığı Gün’ adlı kukla oyununun yayınlandığı sosyal medya içeriklerine yönelik erişimin engellenmesi/içeriğin çıkarılması hakkında hukuki süreç yürütülmektedir.”

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Gaziye büyük ayıp! Aldığı kurbanlık...Gaziye büyük ayıp! Aldığı kurbanlık…
İzmir'de cinayet gibi kaza: Sürücü 18 yaşında çıktı!İzmir’de cinayet gibi kaza: Sürücü 18 yaşında çıktı!
Bayramın 3. gününde tüm yurtta plajlar doldu taştı!Bayramın 3. gününde tüm yurtta plajlar doldu taştı!

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın