Karadeniz’de hareketli dakikalar! Savaş uçakları havalandı: Açıklama geldi – 2023

admin

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz üzerinde uçuş yapan ABD’ye ait bir insansız hava aracının (İHA) hava savunma sistemleri tarafından uzaklaştırıldığını açıkladı.

SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI

Rusya Savunma Bakanlığı ABD’ye ait MQ-9A Reaper tipi bir insansız hava aracının Karadeniz üzerinde keşif yaptığı sırada Rus sınırlarına yaklaştığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Karadeniz üzerinde Rus hava radar sistemleri tarafından Rusya sınırlarına yaklaşan bir insansız hava aracı tespit edildi. Bunun üzerine Rus Hava Kuvvetleri’ne ait SU-30 savaş uçağı kalkış yaptı. İHA’nın ABD’ye ait MQ-9A Reaper tipi keşif İHA’sı olduğu anlaşıldı. Rus savaş uçağının yaklaşmasıyla yabancı keşif İHA’sı Rusya Federasyonu sınırlarından ‘U’ dönüşü yaptı. Rus savaş uçağı güvenli bir şekilde hava üssüne dönerken, Rus sınırlarının ihlali önlendi.” ifadeleri kullanıldı.

A2

“KURALLARA BAĞLI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Söz konusu müdahalenin uluslararası kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirildiğine vurgu yapılarak, “Rus savaş uçağının uçuşu, güvenlik önlemlerine uygun olarak tarafsız sular üzerinde hava sahası kullanımına yönelik uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlı kalınarak gerçekleştirildi.” denildi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ülkede şoke eden olay! Bir maymun, 4 aylık bebeği çatıdan attıÜlkede şoke eden olay! Bir maymun, 4 aylık bebeği çatıdan attı
İhbara giden ekipler gözlerine inanamadı!İhbara giden ekipler gözlerine inanamadı!
İstanbul'da can pazarı! Çığlıklarına çevredekiler koştu, ilk sorusu o olduİstanbul’da can pazarı! Çığlıklarına çevredekiler koştu, ilk sorusu o oldu

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın