O ilçede bayram nedeniyle hiç kimse kalmadı! Market, fırın ve tüm mağazalar kapandı – 2023

admin

Uzundere’de bayramın 1. günü tüm halk kurban kesimi için köylerine gitti. İlçe merkezinde çocuklar ve birkaç vatandaş dışında kimse kalmadı. Marketler, fırınlar ve tüm mağazalar kapalıydı. Arefe günü çok kalabalık olan ilçe merkezi bayramın 1. gününde adeta ’hayalet şehre’ döndü.

HAYAT RESMEN DURDU

Uzundere, pandemi dönemindeki sokağa çıkma yasaklarından sonra hiç bu kadar boş kalmazken, ilçe merkezine gelen ziyaretçilerin bazıları yemek yiyecek hiçbir yer bulamadı. Sadece 2 kurumsal marketin açık olduğu Uzundere’de hayat 1 günlüğüne durdu.

7843f846-b2ad-46e5-bfbf-f60d8c1bab29

“HİÇ KİMSE YOK”

Kurban kesimine giden ilçe esnafı Selim Kardaş, “İlçemizin Kurban Bayramı’na verdiği önemi görüyoruz, sokaklar caddeler bomboş. Hiç kimse dükkanlarında ve sokaklarda değil. Ben de buradan kurbanımı kesmeye giderken geçtim” dedi.

a25b70cf-a5ea-48c3-bd65-3b99765ef52a

Kurban kesim işlemini yapan ve ilçe merkezine gelen Cafer Fırıncı ise, “Burası Erzurum’un Uzundere ilçesi, Erzurum’un sakin kenti. Burası arefe günü ana baba günü, kalabalıktı. Bugün de bayram itibarıyla herkes kurbanını kesmek için gitmiş bulunmakta. Gördüğünüz gibi sokaklar bomboş. Sakin kent dediğimiz gibi sakin. Hiç kimse yok” diye konuştu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Köy muhtarı namaza gelmeyenleri tespit ettiKöy muhtarı namaza gelmeyenleri tespit etti
Tehlikeli boyutlara ulaştı! O ülkeyi vurdu, binlerce uçuş iptal edildiTehlikeli boyutlara ulaştı! O ülkeyi vurdu, binlerce uçuş iptal edildi
AFAD duyurdu! Elazığ'da korkutan depremAFAD duyurdu! Elazığ’da korkutan deprem

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın