Pervin Buldan ve Mithat Sancar canlı yayında duyurdu! Yeniden aday olmayacaklar – 2023

admin

HDP’den yapılan yazılı açıklamaya göre Buldan ve Sancar, katıldıkları bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçim sonuçlarının HDP açısından bir yenilgi olmadığını ancak hedeflerine ulaşamadıklarını belirten Buldan, kampanya sürecini iyi yönetemediklerine, HDP fikriyatını bütün kesimlere ulaştıramadıklarına dikkati çekti.

‘OY VERENLERE HESAP VERECEĞİZ’

Seçimin hemen ardından partiyi kongreye götüreceklerini ilan ettiklerini hatırlatan Buldan, “Kongrede eş genel başkanlık görevini başka bir arkadaşa devretmekten mutluluk duyacağım. Karar alma sürecinde de yer almayacağımı söylemek isterim. Halkımıza hesap vereceğiz, kadınlara hesap vereceğiz, oy verenlere hesap vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘AMAÇ PARTİYİ DAHA İLERİ BİR NOKTAYA GÖTÜRMEK’

Mithat Sancar da seçimlerde hedefledikleri oy oranına ulaşamadıklarını, bu kapsamda kendilerini başarısız saydıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Ben de kongrede eş genel başkanlık görevini bırakacağım. Kongre süreci başlamıştır. Eleştiri, özeleştiri, muhasebe sürecinin yürümesi için bütün kurulların önünü açmak istiyoruz. Partiyi eş genel başkanlar kilitlesin istemiyoruz. Partiyi daha güçlü bir noktaya getirmek için kongrede görevi bırakacağımı net olarak ifade ediyorum. Amaç partiyi daha ileri bir noktaya götürmektir.” (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dışişleri Bakanı Fidan’a, ABD’li mevkidaşından kutlama mesajı
Bakanlardan peş peşe paylaşımlar geldi! 'İlk toplantı' notuyla duyurdularBakanlardan peş peşe paylaşımlar geldi! ‘İlk toplantı’ notuyla duyurdular
'Önceliğimizdir' diyerek net mesaj verdi‘Önceliğimizdir’ diyerek net mesaj verdi

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın