Son dakika: Dilan Polat-Engin Polat soruşturmasında serbest bırakılan 4 şüpheli için savcılıktan itiraz – 2023

admin

Son dakika haberi: Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yürütülen soruşturma kapsamında mahkemenin adli kontrol şartıyla serbest bıraktığı 4 şüpheli için savcılık itiraz etti.

OPERASYON HAKKINDA

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği, son aşamada ise Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığının tespitinin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirlemiş, İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

AA-20231102-32616848-32616840-DILAN_POLAT_VE_ESI_ENGIN_POLAT_ILE_GOZALTINA_ALINAN_DIGER_SUPHELILERIN_ISLEMLERI_SURUYOR

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat’a ait bir medikal şirketin Ankara’da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını belirlemişti.

Paraya bloke koyduran ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına almış, genişletilen soruşturmada aranan 3 zanlı daha yakalanmıştı.

Soruşturma kapsamında Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 14’ü tutuklanmış, 9’u ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 İstanbul'a yağmur, Anadolu'ya kar: Kuvvetli olacak! İstanbul’a yağmur, Anadolu’ya kar: Kuvvetli olacak!
Big Bang Startup Challenge için geri sayım başladı! 'Hayal et, cesaret et, yap'Big Bang Startup Challenge için geri sayım başladı! ‘Hayal et, cesaret et, yap’
“1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı olması” iddiasına yalanlama geldi

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın