SON DAKİKA | İstanbul’da suya zam! Yüzde 13 fiyat artışı yapıldı – 2023

admin

Son dakika haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Haziran ayı İSKİ Genel Kurulu Toplantısı’nda su ve atık su tarife teklifleri görüşüldü. Konutta birinci kademede 14,61 TL olan mevcut tarife, yaklaşık yüzde 13’lük zamla 16,50 TL’ye yükseltildi.

İBB Meclisi Haziran ayı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Kurulu Toplantısı, Saraçhane’deki Başkanlık Binası’nda gerçekleşti. Toplantıda, 2023 yılı su satış ve kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli tarife teklifleri, mülkiyeti İSKİ’ye ait bazı parsel ve hisselerin satışı, dolu ve boş memur kadro değişiklikleri ile bu yılın yatırım programı revizesi teklifi maddeleri görüşüldü.

SUYA ZAM

İstanbul’da suya zam teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre İstanbul’da, konut birinci kademede 14,61 olan ücret, yaklaşık yüzde 13 zamla 16,50 TL oldu. Konut ikinci kademede ise, 21,95 TL olan fiyat, yaklaşık yüzde 8’lik zamla 23,75 TL’ye yükseltildi. Yeni oluşturulan 30 metreküp ve üzeri kullanımlarda ise 21,95 olan mevcut tarife yüzde 47’lik bir artışla 32,34 TL oldu.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul’da zincirleme trafik kazası!
Devlet Bahçeli'den asgari ücret açıklaması! 'Söz veriyorum'Devlet Bahçeli’den asgari ücret açıklaması! ‘Söz veriyorum’
Tanju Özcan'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması! 'CHP Genel Başkanı olursa...'Tanju Özcan’dan Ekrem İmamoğlu açıklaması! ‘CHP Genel Başkanı olursa…’

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın