SON DAKİKA | İstanbul’da yağmur sonrası ilginç olay! Esenyurt’ta kaydedildi, sosyal medyada gündem oldu: Aracı istila ettiler – 2023

admin

İstanbul ve Bursa’da aralıksız devam eden yağışlar hayatı felç etti. Yollar sular altında kaldı, sürücüler zor anlar yaşadı. Birçok noktada evlerin bodrum katını su bastı. İstanbul’da evini su basan bir vatandaş isyan ederek “Defalarca kere aradım, 2-3 saat sonra geliyorlar. Şimdi gelmişler rögarı bulamıyorlar” dedi. Bursa’da ise dükkanı sular altında kalan esnaf, ”Çok büyük bir felaket, bütün her yer berbat durumda. Şu anda hiç bir tane cihazımız kalmadı” diye konuştu.

“DEFALARCA ARADIM, 2-3 SAAT SONRA GELİYORLAR”

Pendik Orhangazi Mahallesi Aytaşı Sokak’ta bulunan 3 katlı binanın bodrum katını su bastı. Evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

pendikte-saganak-yagis-su-baskinlarina-yol-acti_7390_dhaphoto1

Evini su basan Ali Saral, “Saat 22.00 sıralarında bir su baskını oldu. 3 saattir arkadaşları arıyoruz, gelen olmadı. Burası bildiğiniz Yerebatan Sarnıcı oldu. Bütün eşyalar çöp oldu hepsi. Yani ne yapacaklar bilmiyorum. Tek başımaydım Allah’tan, evde çoluk çocuk yoktu. Bir kere bastı, 10 santimetre civarında yetkilileri aradık, sonra gördüğünüz gibi arttı. Arıyoruz arkadaşları, ‘Gelin bakın, suyu çekmeye çalışın. Elektriklere, prizlere gidecek’ diyoruz. Defalarca kere aradım, 2-3 saat sonra geliyorlar. Şimdi gelmişler rögarı bulamıyorlar” dedi.

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Pendik’te sağanak, su baskınlarının yanında yollarda da su birikintilerine neden oldu. Trafiğe çıkan sürücüler zor anlar yaşadı. Su baskını yaşanan mahallede bulunan Kemikli Deresi’nin su seviyesinin yükseldiği görüldü.

pendikte-saganak-yagis-su-baskinlarina-yol-acti_1371_dhaphoto6

pendikte-saganak-yagis-su-baskinlarina-yol-acti_7390_dhaphoto4

ARAÇLAR ZARAR GÖRMESİN DİYE KALDIRIMDAN GİTTİLER

Sağanak yağış nedeniyle Ataköy, Doktor Remzi Kazancıgil Caddesi’nin bir kısmını su bastı. Su baskının ardından araçlar ilerlemekte zorluk çekti. Bazı sürücüler ise araçlarının zarar görmesini önlemek için kaldırımdan gitmeyi tercih etti.

bakirkoyde-su-basan-yolda-araclar-kaldirimdan-gitti_2622_dhaphoto8

bakirkoyde-su-basan-yolda-araclar-kaldirimdan-gitti_2622_dhaphoto4

bakirkoyde-su-basan-yolda-araclar-kaldirimdan-gitti_2622_dhaphoto2

Eyüpsultan’da yağmur nedeniyle toprak kayması yaşandı. Kayan çamur yığını, bir gecekondunun duvarına hasar vererek içeri doldu.

eyupsultanda-toprak-kaymasi-camurla-dolan-ev-tahliye-edildi_1377_dhaphoto6

eyupsultanda-toprak-kaymasi-camurla-dolan-ev-tahliye-edildi_1377_dhaphoto2

ARACI İSTİLA ETTİLER

Sosyal medyaya yansıyan ve Esenyurt’ta kaydedilen görüntülerde bir aracın salyangozlar tarafından istila edildiği görüldü.

Ekran görüntüsü 2023-11-30 140045

Ekran görüntüsü 2023-11-30 140118

Ekran görüntüsü 2023-11-30 140134

BURSA’DA DERELER TAŞTI

Öte yandan Bursa’nın Mudanya ilçesi Tirilye Mahallesi’nde metrekareye 55 kilogram yağmur düştüğü öğrenilirken bölgede bulunan dereler taştı, cadde ve sokaklardaki araçlar sular içinde kaldı.

mudanyada-sel-etkili-oldu-dereler-tasti-araclar-sular-icinde-kaldi_3689_dhaphoto5

mudanyada-sel-etkili-oldu-dereler-tasti-araclar-sular-icinde-kaldi_3689_dhaphoto3

mudanyada-sel-etkili-oldu-dereler-tasti-araclar-sular-icinde-kaldi_3689_dhaphoto2

“ÇOK BÜYÜK BİR FELAKET”

Mahallede giriş katlarda bulunan birçok ev ve işyerini su bastı, araçlarda hasar meydana geldi.

Tirilye Mahallesi’nde 5 yıldır esnaflık yaptığını söyleyen Alaattin Ocak, ”Çok büyük bir felaket, bütün her yer berbat durumda. Şu anda hiç bir tane cihazımız kalmadı. Mobilyalarımız, ürünlerimiz hepsi bitti. Ürünlerimiz gitti. Ne olacak şimdi? Hiçbir ürün yok. Benim her şeyim gitti. 5 yıldır burada esnafız, 5 sefer su bastı. Arka odayı su bastı dükkanımı su bastı. Bütün cihazlarım yandı.” dedi.

mudanyada-sel-etkili-oldu-dereler-tasti-araclar-sular-icinde-kaldi-2-_4703_dhaphoto3

mudanyada-sel-etkili-oldu-dereler-tasti-araclar-sular-icinde-kaldi-2-_4703_dhaphoto1

Keşfet
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Eymen'in halası için hapis cezasıEymen’in halası için hapis cezası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar
Mehmet Akin etkisiz hale getirildiMehmet Akin etkisiz hale getirildi

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın