Son dakika: Libya’da sel felaketi: Ölü sayısı 11 bin 300’e çıktı – 2023

admin

Son dakika: Libya tarihinin en kötü günlerini geçirmeye devam ediyor. Sel felaketi yaşanan ülkeye çok sayıda yardım gönderildi. Son gelen bilgilere göre sel felaketindeki can kaybı 11 bin 300’e çıktı.

Libya’nın doğusunda etkili olan Daniel Fırtınası’nın Derna, Bingazi, Sousse, Al-Marj ve Bayda’da yol açtığı sel felaketinde can kaybı her geçen gün artmaya devam ediyor. Libya Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, sel felaketinden en çok etkilenen Derna kentinde can kaybının 11 bin 300’e yükseldiği bildirilerek, 10 bin 100 kişinin ise kayıp olduğu ifade edildi. Açıklamada, kentte arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği ve can kaybının artabileceği aktarıldı.

AA-20230914-32148729-32148728-LIBYADAKI_SEL_FELAKETI

“ÖLÜ SAYISI 20 BİNİ BULABİLİR”

Derna Belediye Başkanı Abdulmenam al-Ghaithi yaptığı açıklamada, selde hayatını kaybedenlerin sayısının 18-20 bini bulabileceğini belirtmiş, “Cansız bedenleri çıkarma konusunda uzman ekiplere ihtiyacımız var. Enkaz altında ve suda çok sayıda cansız bedenin bulunması nedeniyle şehre salgın hastalık bulaşmasından korkuyorum” ifadelerini kullanmıştı.
Öte yandan Derna’daki sel felaketi iki barajın çökmesinden kaynaklanmış, 30 milyon metreküpten fazla su şehre dağılmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çekmeköy’de ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldüÇekmeköy’de ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü
Antalya'da tüyler ürperten cinayet! Şarampole yuvarlanmış araç içinde bulundu, boğazında...Antalya’da tüyler ürperten cinayet! Şarampole yuvarlanmış araç içinde bulundu, boğazında…
ABD'den Türk şirketlere yaptırım sonrası kritik açıklama! "Endişe etmiyor musunuz?"ABD’den Türk şirketlere yaptırım sonrası kritik açıklama! “Endişe etmiyor musunuz?”

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın