Sosyal medyada tepki çekti! Camideki görüntülerle ilgili harekete geçildi – 2023

admin

Ankara Valiliği, Kocatepe Camii’nde çekilen ve sosyal medyada gündem olan görüntüler hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

ZITLARIN BÜYÜSÜ BAŞLIĞIYLA PAYLAŞILDI

Ankara’da Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler, infiale neden oldu. Kısa bir tişört ile eteğini yukarıya çeken model, başörtüsü, takke ve tespihi de boynuna aksesuar olarak kullanıp, namaz hareketleriyle poz verdi. Çekilen görüntüler de “Zıtlıkların büyüsü” başlığıyla paylaşıldı.

kocatepe-camisi-nde-uygunsuz-kiyafetlerle-cekim-16228311_3794_m

KADININ KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocatepe Camisi’nde uygunsuz kıyafetlerle çekim yapan ve bunu sosyal medyadan paylaşanlar hakkındaki soruşturma kapsamında fotoğrafları çekilen kadının kimliğinin belirlendiğini bildirdi.

kocatepe-camisi-nde-uygunsuz-kiyafetlerle-cekim-16228311_4594_m

“RENCİDE EDEN GÖRÜNTÜLER”

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz Kocatepe Camii’nde çekildiği anlaşılan ve sosyal medyada paylaşılan ve cami mehabetini rencide eden görüntüler ve sorumluları hakkında valiliğimizce adli ve idari inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, camide çekilen fotoğraflara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 216/3. maddesindeki “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Screen_Shot_2023_08_14_at_16_16.36

ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkilerin ardından ise çekimin yönetmeni Bilal Gabra Kısa sosyal medya hesabından özür dileyerek şu ifadeleri paylaştı;

Kocatepe camiinde yapmış olduğum çalışmamın amacından çok fazla saptığı ve yanlış yerlere çekildiğini üzülerek izlemekteyim. Niyetim camiye küsmüş belli bir kesimin önyargısını kırıp huzuru bulacakları yerin cami olduğunu göstermekken şu an vatan hainliğine kadar ilerleyen yakıştırmalar görmek beni ve ailemi endişelendiriyor. Keşke böyle olmasaydı. Kırdığım, yanlış anlaşıldığım herkesten ayrı ayrı özür dilerim. Saygılarımla…

kocatepe-camisi-nde-uygunsuz-kiyafetlerle-cekim-16228311_8970_m

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Zincir markette kan donduran olay!  Eşini silahla vuran koca intihar ettiZincir markette kan donduran olay! Eşini silahla vuran koca intihar etti
Adana'da feci kaza! Sosyal medya fenomeni hayatını kaybettiAdana’da feci kaza! Sosyal medya fenomeni hayatını kaybetti
Afyonkarahisar'da feci kaza! 33 kişi yaralandıAfyonkarahisar’da feci kaza! 33 kişi yaralandı

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın