Türkiye’den ‘Karabağ’ açıklaması! ‘Azerbaycan, toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır’ – 2023

admin

Dışişleri’nden yapılan açıklama şöyle: Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde bulunan gayrimeşru Ermeni silahlı unsurlarca Azerbaycan ordusu mensuplarına ve güvenlik görevlilerine yönelik uzun süredir devam eden silahlı saldırılar ve provokasyonlara karşı, Azerbaycan ordusu tarafından bugün (19 Eylül) münhasıran askeri unsurların hedef alındığı bir anti-terör operasyonu başlatılmıştır.

İkinci Karabağ Savaşı’nın sona ermesinden bu yana geçen yaklaşık üç yıllık sürede sahadaki duruma ilişkin olarak sürekli dile getirdiği meşru ve haklı endişelerin giderilmemesi neticesinde Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında bugüne kadar titizlikle yürütülen kapsamlı görüşme sürecinin sonuç odaklı olarak devamının sağlanmasının, bölgede barış, güvenlik, refah ve kalıcı istikrarın tesisi için yegâne yol olduğuna inanıyoruz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BM’ye damga vuran ‘Azerbaycan ve Kıbrıs’ açıklaması
Fahrettin Koca'dan 'Eris' varyantı açıklaması!Fahrettin Koca’dan ‘Eris’ varyantı açıklaması!
AK Partili Dağ'dan Tunç Soyer'e bir eleştiri daha: Kamuoyunu manipüle etmeye çalışıyorAK Partili Dağ’dan Tunç Soyer’e bir eleştiri daha: Kamuoyunu manipüle etmeye çalışıyor

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın