Van’da paniğe yol açan deprem sonrası Naci Görür’den açıklama! ‘Bu yörede büyük deprem beklemiyoruz’ – 2023

admin

Van’da dün bir deprem meydana gelmişti. AFAD, yerin 7 km altında meydana gelen depremin merkez üssünü Mollakasım, büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.

NACİ GÖRÜR’DEN AÇIKLAMA

Paniğe yol açan depremle ilgili deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Görür yaptığı açıklamada 2011 yılındaki büyük deprem hatırlayarak “Bu yörede büyük deprem beklemiyoruz” dedi.

Görür’ün açıklamasından satır başları:

“Van Mollakasım’da 4,1 deprem oldu. Deprem muhtemelen Van Fay Zonunda. Bu bölge sürekli yükseliyor. 2011 yılında bu fay zonunda 7,2 deprem oldu. Bu yörede büyük deprem beklemiyoruz”

Van Mollakasım’da 4,1 deprem oldu. Deprem muhtemelen Van Fay Zonunda. Bu bölge sürekli yükseliyor. 2011 yılında bu fay zonunda 7,2 deprem oldu. Bu yörede büyük deprem beklemiyoruz, sevgiyle

— Prof. Dr. Naci Görür (@nacigorur) June 17, 2023

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Keçiören'de apartmanda ilaçtan zehirlenmeyle ilgili yeni gelişme! Adliyeye sevk edildilerKeçiören’de apartmanda ilaçtan zehirlenmeyle ilgili yeni gelişme! Adliyeye sevk edildiler
Kılıçdaroğlu'na oy vermedim' diyen Abdüllatif Şener'e CHP'den sert tepki!Kılıçdaroğlu’na oy vermedim’ diyen Abdüllatif Şener’e CHP’den sert tepki!
Zehir zemberek sözler: Zehir zemberek sözler: “Ayıptır! Özür dilemeniz gerekiyor”

Yorum yapmayı unutmayın!

İçeriği puanlayın.

Yorum yapın