Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Haber

PKK’lı teröristler ormanları yakarak gizlenmeye çalışıyor – 2024

Güncel habere göre;

Milli Savunma Bakanlığı “Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başladı” denildi..


ensonhaber.com

Kahraman Mehmetçik, sınır ötesi operasyonlarını sürdürmeye ve teröristleri inlerine girerek paketlemeye devam ediyor…

Güvenlik güçlerimizin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar neticesinde kıpırdamayan teröristler, kaçmak için her yolu deniyor..

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan son paylaşımda, teröristlerin hain planı gözler önüne serildi.

Ormanları yakarak kaçmaya çalışıyorlar

Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerin Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklere ateş ettiğini duyuran bakanlık, yerlerinin tespit edilememesi için de ormanları ateşe verdiklerini belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Irak’ın kuzeyinde kaçacak delik bulamayan PKK’lı teröristler ormanları yakmaya başladı.

Dergele köyündeki sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere ve meskûn mahallere yönelik hassasiyetini bildikleri için hem köylüleri kalkan yapan hem de gizlenebilmek için ormanları ateşe veren teröristler, yıllardır yaptıkları gibi Irak kuzeyindeki sivil halkı tehlikeye atmaya çalışıyor.

PKK’lı teröristler, ateşe verdikleri yerlerde de yerel halkı “Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucu ormanlar yandı.” şeklindeki yalanlarla kandırmaya çalışıyor.

Teröristler aynı zamanda girdikleri köylerde etrafa ateş açarak sivillerin canlarını ve mallarını tehlikeye atıyor.

Terör örgütü ne yaparsa yapsın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sivillere, yerleşim yerlerine, çevreye ve doğaya olan hassasiyeti devam edecek!

Teröristler ise Mehmetçiğin pençesinden kurtulamayacak!

Umarız bu içerik sizler için faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir